Jak na lepší náladu

By Zaninkaa - dubna 22, 2018


Jsou dny, kdy mám pocit, že je všechno špatně. A je to celkem paradox, že teď když je všechno veselejší, příroda je nádherně barevná, mně přijde všechno ošklivé. Minulý rok jsem touto dobou měla úplně stejnou náladu. Vlastně mi přijde, že už dva roky se mi každý měsíc opakuje. Během těchto dvou až tří let jsem měla dva vztahy. S prvním přítelem jsme se rozešli na konci listopadu a ve vztahu rok poté jsme s druhým přítelem zažívali hrozné období. Oba vztahy úplně skončily na konci února a přelomu března. A to je taky možná ten problém..taky neumíte být sami ? Už od mých 13 let skáču ze vztahu do vztahu a najednou jsem už měsíc sama, možná i z toho teď mám takové výkyvy nálad. A co si budeme povídat, v tomhle období taky poznáte vaše kamarádky. 

Ale jak si zlepšit náladu, když jste sami ?


Malování
Občas si jen tak sednu, vezmu si svůj bloček, pastelky, někdy ukradnu sestře její profi faber castell fixy a najdu inspiraci na pinterestu. Nikde totiž nenajdete tolik inspirace. Ať už na malování, tetování, outfity, nehty, vlasy, nebo jen koukat na roztomilé fotky štěňátek. Na blogu můžete moje obrázky vidět na mém instagramu a třeba ve článku Správným směrem, nebo Recept na štěstí.

Pečení
Nejraději mám dny, kdy se těším domů a vymýšlím co upeču. Baví mě experimentovat a recepty se jen inspiruji. Pokud se mě zeptáte po ochutnání mých muffinů na recept, tak se ptáte zbytečně. Většinou vše dělám metodou by oko, takže vůbec nevím, kolik tam čeho je. Nedávno jsem pekla výborný makovec nebo pistáciovou bábovku. A tu musíte zkusit ! Je to těsto jako na klasickou bábovku, akorát s tvarohem a pistáciovým pudinkem. Mňamka. A největší radost je, když se vám omylem podaří udělat něco, co jste nečekali. Chtěla jsem udělat čokoládové muffiny a udělala jsem čoko fondan. Jen jsem do klasického muffinu dala dospod čtvereček čokolády. U pečení si vždy vyčistím hlavu, a k tomu i potěším rodinu.

Běh
Konečně je krásně a nemusíme být zavření ve fitkách. Miluji běhání, ale většinou mám na něj náladu, když nemám čas. V tomhle počasí chodím třeba až večer, když už fouká trochu studený větřík. U vody už je mi většinou zima a proto radši běhám po městě. Není tu úplně moc polních cestiček, kudy bych mohla běžet. V lese se sama bojím. Nedávno jsme s kamarádkou běhaly kolem Řípu, tam se běhá skvěle ! 

Uklízení
Jsem jediná, nebo si taky zlepšíte náladu uklízením vlastního pokoje či bytu ? Baví mě štrachat v šuplikách, hledat věci co jsem ztratila, nebo jen změnit postavení věciček na poličce, když utírám prach. Hned jsem v pokoji i daleko radši, více si odpočinu. Ale jakmile musím uklidit třeba obývací pokoj, kde moc času netrávím, hrozně mě to unaví. Nebo v práci mě úklid taky moc nezlepší náladu. To už bych si říkala, jestli jsem v pořádku. :-D

Seriály
Bývala jsem schopná celý den ležet u televize a pouštět si seriály. Můj zaručeně nejlepší "zlepšovač" nálady je Taková moderní rodinka. Jak já ten seriál miluji ! Není díl, u kterého bych se nepřestala smát. Dávají jej každý den na prima comedy central. Samozřejmě koukám na více seriálů, ale momentálně čekám na další série. A pokud znáte Westworld a máte doma HBO, zítra je premiéra druhé řady. Tak popravdě se mi hned zlepšila nálada a začala jsem se těšit na pondělí. A to je co říct, že jo.


A co vy děláte, aby jste si zlepšili náladu ? Znáte nějaké další dobré seriály ? 

Žanet💖

  • Share:

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Moc ti to sluší :) mě na zlepšení nálady pomáhá uvařit si čaj, zalést si někam do křesílka, vzít si deku a knížku a číst :)
    V3ronika life

    OdpovědětVymazat