Káva bez páry

by - července 31, 2017

 

Nikdy jsem kávu nepila, přišla mi odporná a tím to prostě haslo. Až prací v kavárně jsem poznala chuť pravé kávy (pro mě latté😃) a teď si nedokážu představit, že bych šla do kavárny a nedala si kávu. Nejlepší latté nebo capuccino máme ovšem u nás v Dortletce, ale i v jiných podnicích mají tak dobré. Jedno z nejlepších bylo v Kavárna co hledá jméno, což byl náš vysněný trip s kamarádkou a moc nám chutnalo. Ovšem ono pořád jezdit do Prahy jen tak na kafíčko docela dost stojí, tak jsme se s jinou kamarádkou rozhodly, že si zajedeme do blízkých Litoměřic do Kávy s párou.


U nás v okrese je docela vyhlášená, a vůbec se nedivím proč. S Jančou jsme si myslely, jak bůh ví dlouho kavárnu budeme hledat. Jely jsme přes most a hned jsme se daly doleva, kde jsme podle značek dojely na parkoviště hned vedle podniku. Sice je to celkem kus a pěšky bych to asi nechtěla jít, ale určitě tam byl někde i lepší vstup z druhé strany z centra.

Bylo úplně plno. Zahrádka obsazena cyklisty a vevnitř bylo pár volných míst, jenže venku bylo krásně a chtěly jsme se koukat na lokomotivu.. 😃 Zrovna když jsme tam stály jak trubky a nevěděly co dělat, jeden stoleček venku se uvolnil a šly jsme zabrat místa. Za chvíli kolem nás prolétla hrozně pěkná slečna v krásných šatičkách ! To je hned úplně jiné, když máte příjemnou obsluhu. Slečna nám přinesla nápojový lístek, který byl dřevěný a hrozně krásně vyrobený.. Objednaly jsme si ledové latté a bezlepkové brownies.Musím říct, že to byla fáákt rychlost. Obsluha lítala a vše bylo hned hotovo. Brownies bylo výborné ! Janča se ho hodně bála, ale nakonec spokojeně papkala. 😃 A protože jsme měly i výhled na lokomotivu, výlet se nám povedl přesně tak, jak jsme chtěly.Před odchodem jsme šly na bar koupit ještě pár sušenek domů, vypadaly lahodně jako celá nabídka dortíků. Slečna nám dala zpáteční lístek abychom se k nim ještě vrátily ! Hrozně hezký nápad. Celkově si tahle kavárna zaslouží velký obdiv za nápad, kreativitu a dobře odvedenou práci. Podnik je přestaven ze starého nádraží. Má ještě zahrádku kde jsou umělé koleje s vláčkem projíždějícím kolem významných budov v Litoměřicích. 

Článek píšu proto, že se mi v kavárně líbilo až překvapivě moc a chci ji jen a jen doporučit, protože za výlet stojí !

You May Also Like

2 komentářů

 1. Musím se také s někým někam vypravit. Jsem milovník kávy, piji jí každý den, což není zrovna asi nejlepší, ale já se jí nevzdám! :D Určitě dám tip mamče, třeba se tam někdy podíváme♥
  http://thesmokeofthoughts.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě podívejte ! Já tedy měla jen ledové latte a to mi moc chutnalo, ale příště určitě zkusím i klasickou😇

   Vymazat